Dovolená 2024

Užijte si dovolenou v Egyptě!

Egypt

Bohatá historie a kultura Egypta

Egypt je domovem některých z nejznámějších starověkých památek na světě, jako pyramid v Gíze, Velké sfingy, chrámového komplexu Karnak a mnoha dalších. Navštívit Egypt znamená zhlédnout tyto úchvatné struktury a ponořit se do hluboké historie a kultury země.

Dovolená v Egyptě
Egypt město Káhira

Káhira

Káhira, srdce Egypta a „Město tisíce minaretů“, je nekonečným zdrojem fascinace, historie a kultury. Toto město je jedním z nejnavštěvovanějších destinací na světě a z dobrého důvodu.

Zaprvé, Káhira je domovem jedné z nejznámějších ikon lidstva – Velkých pyramid v Gíze. Tyto majestátní stavby, které jsou jedním ze Sedmi divů světa, v sobě ukrývají tisíce let staré tajemství a představují vrchol staroegyptské architektury. Představte si, že stojíte u nohou těchto gigantů, cítíte slunce na tváři a písek pod nohama. Není to pouze návštěva, ale skutečná cesta v čase.

Pobyty u Rudého moře

Egypt je opravdovým rájem pro milovníky moře a potápění. Jeho pobřeží obklopuje jedno z nejkrásnějších a nejbohatších moří na světě – Rudé moře. Rudé moře je známé svou mimořádnou průzračností, teplou vodou a neuvěřitelně bohatou podmořskou faunou a flórou, což ho činí ideálním místem pro potápění a šnorchlování.

Rudé moře
Rudé moře potápění

Hurghada

byla původně malou rybářskou vesnicí. Později se rozrostla v jedno z největších a nejživějších letovisek v Egyptě. Město je známé svými nádhernými plážemi s širokou nabídkou vodních sportů.

Sharm El-Sheikh

Toto luxusní letovisko na poloostrově Sinaj je oblíbené pro své krásné pláže, skvělé potápěčské možnosti a živý noční život. 

Dahab

je známý svým Modrým otvorem, jedním z nejslavnějších potápěčských míst na světě. Toto místo je známé svou hloubkou a krásou, ale je také považováno za jedno z nejnebezpečnějších potápěčských míst, a proto je určeno pro zkušené potápěče.

Marsa Alam

je ideální pro ty, kteří hledají klidnější a více uvolněnou dovolenou. Letovisko nabízí nádherné pláže, fantastické potápěčské možnosti a jedinečnou příležitost vidět některé z mořských živočichů, jako jsou dugongové a mořské želvy.

Turistické zajímavosti

Historické pamětihodnosti

Bezesporu největšími turistickými magnety jsou pyramidy v Gíze a impozantní Velká sfinga. Město Luxor také stojí za prohlídku, jelikož se zde nachází obrovské množství starověkých artefaktů. Mezi unikátní památky patří například chrámový komplex Karnak a Údolí králů. Mnozí turisté se také rádi vydávají na exkurzi do pouště, přičemž Sahara je jedním z nejoblíbenějších cílů, který si můžete ještě více zpříjemnit jízdou na velbloudu.

Pobřeží a moře

Přesto většina turistů míří do Egypta především za sluncem, mořem a plážemi. Severní část země je omývána Středozemním mořem, zatímco východní strana sousedí s Rudým mořem. Na rozdíl od jižních států Evropy, v Egyptě je již jarní měsíce teplé počasí.

Nakupování

Pokud chcete přivézt z Egypta suvenýr, ideální volbou je návštěva místních trhů. Nemusíte se ale obávat, že byste nepřišli na své. Trhy jsou plné nejrůznějších stánků a místní prodejci jsou vždy ochotni smlouvat, takže původní cena vašeho suvenýru nikdy není definitivní.

Egypt

Prohlédněte si nabídku stovek zájezdů do Egypta na 24Travel.cz

Všechny destinace nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních resortů až po cenově dostupné hotely, takže si můžete vybrat podle svých preferencí a rozpočtu. Navíc, díky své poloze na pobřeží Rudého moře, jsou ideální pro milovníky sluníčka, pláže a vodních sportů. 

Rudé moře, Marsa Alam, Egypt

Často se ptáte…

Je bezpečné konzumovat vodu přímo z kohoutku v Egyptě?

Ne není a raději se tomu vyhněte. Doporučuje se spíše nákup balené vody.

Co je to "Faraonova pomsta"?

„Faraonova pomsta“ je neformální výraz používaný pro popis gastrointestinálních potíží, které někdy postihnou cestovatele v Egyptě a jiných zemích. Příznaky obvykle zahrnují průjem, nevolnost, zvracení a břišní křeče.

Tento stav je obvykle způsoben konzumací kontaminovaného jídla nebo vody. Bakterie, viry nebo paraziti mohou kontaminovat potraviny nebo vodu, a pokud je člověk konzumuje, může se vyvinout onemocnění.

Cestovatelé by měli být opatrní při výběru míst, kde jí a pije, a měli by se snažit konzumovat jenom dobře uvařené potraviny a pití z bezpečných zdrojů, jako je balená voda. Je také doporučeno mít při cestování do zahraničí s sebou léky na průjem, které je vhodnější zakoupit přímo na místě např. Antinal.

Jaké jsou vstupní podmínky do Egypta?

Abyste mohli vstoupit do Egypta, je nutné mít pas, jehož platnost je minimálně 6 měsíců od dne podání žádosti o vízum. Kromě možnosti získat vízum na velvyslanectví v Praze, je také možné jej za určitý poplatek získat na letištích v Káhiře, Hurghadě nebo Alexandrii.

Jaká zde platí pravidla oblékání?

Je důležité respektovat místní zvyky a normy při cestování po Egyptě, muslimské zemi, která má konkrétní očekávání ohledně oblečení, zejména pro ženy. Čím více oblečení máte na sobě, tím lépe, a to zejména při návštěvě veřejných míst, vesnic a kulturních památek. Toto pravidlo je důležité dodržovat jako projev respektu k místní kultuře a tradicím. Jak muži, tak ženy by měli preferovat dlouhé kalhoty. Ženy by měly mít navíc zakrytá ramena, zejména při návštěvě míst mimo tradiční turistické oblasti.

Nicméně, v oblastech jako jsou pláže a hotelové komplexy, je očekáváno a přijatelné nosit plavky nebo krátké kalhoty. Zde neplatí striktní pravidla oblékání tak, jak je tomu v ostatních částech země.

Pozor přísně zakázáno!

EGYPT

V Egyptě je striktně zakázáno dovážet potraviny, alkohol, pornografický materiál, zbraně a jakékoliv typy drog. Zákony týkající se prodeje a držení drog jsou extrémně přísné, s tresty sahajícími až do desítek let vězení. Nelegální držení drog může v Egyptě vést dokonce k trestu smrti.

Blog

Egypt – Hurghada – Makadi

Egypt – Hurghada – Makadi

Makadi • Hurghada • Egypt Makadi je pláž a také letovisko, které se nachází na východním pobřeží Egypta, na jižním konci oblíbeného turistického města Hurghada. Letovisko Makadi se nachází asi 30 kilometrů jižně od centra Hurghady a nabízí mnoho krásných pláží,...

Kapverdy dovolená 2024

Kapverdy dovolená 2024

Dovolená na Kapverdách 2024 Kapverdy jsou jednou z nejkrásnějších exotických destinací pro dovolenou v roce 2024. Tento africký ostrovní stát v Atlantském oceánu láká návštěvníky svými úchvatnými plážemi, tyrkysovou vodou a pestrým podmořským světem. V roce 2024 mohou...

Budapešť

Budapešť

Budapešť Cesta do Maďarska je velice dobrý nápad. Jednak je to poměrně nedaleko a druhak se jedná o krásnou zemi, která je nám svojí kulturou a sdílenou minulostí poměrně blízká. Vlakem pojedete z Prahy přes Brno, dále na Bratislavu a do Budapešti. Cesta z Brna trvá...

Ahoj z Egypta! Tady je to úžasné – zlatavé pyramidy v Gíze jsou skutečně dechberoucí a Velká sfinga je něco, co prostě musíte vidět na vlastní oči. Luxor je plný starověkých pokladů a exkurze do Sahary na velbloudu byla zážitkem na celý život. Pláže jsou tady opravdu nádherné a počasí je teplé už od jara, což je skvělá změna oproti chladnějším evropským klimatům. Tak co poletíte letos?

X