E g y p t

Egypt nabídka zájezdů již od 7.990,-Kč

Na dovolenou do Egypta turisté jezdí nejčastěji za sluníčkem, mořem a plážemi. Severní část Egypta je obklopena Středozemním mořem a východní část pak Rudým mořem. Na rozdíl od evropských jižních států je v Egyptě teplo již v jarních měsících.

Zobrazen 1. – 80. z 331 výsledků

Egypt se nachází v severovýchodní části Afriky. Nepatrnou částí však leží také v sousedním kontinentu, tedy v Asii. Tato arabská republika sousedí se státy, jako jsou Libye, Súdán a Izrael. Egypt o rozloze přes 1 milion km2 je 30. největším státem na světě. Ovšem většina obyvatel žije poblíž břehů řeky Nil, tedy na pouhých 40 tisících km2. Celkový počet obyvatel je přibližně 82 milionů, z nichž téměř polovina žije ve větších městech, jako je například Alexandrie či hlavní město Káhira.

Egypt – Turistické informace

O zemi

 

Úřední jazyk Egypťanů je arabština a právoplatnou měnou je v této zemi egyptská libra. Většina obyvatel, tedy téměř 90 %, jsou islámského vyznání, pouhých 10 % se hlásí ke koptským ortodoxním křesťanům. A právě islámské náboženství velmi ovlivňuje zvyklosti celé země.

Řeka Nil, kolem které se koncentruje nejvíce obyvatel Egypta, je také nejdelší řekou této nejlidnatější země Blízkého východu. Od pramene ke svému ústí je dlouhá přibližně 6 690 km, ovšem samotným Egyptem protéká pouhých 940 km. Mezi další „nej“ patří Hora svaté Kateřiny, která je vysoká 2 642 m n. m., a je tedy nejvyšším bodem Egypta.

Turistické zajímavosti

Nejzajímavějšími turistickými lákadly jsou zajisté pyramidy v Gíze a Velká sfinga. Za navštívení stojí také město Luxor, které nabízí nespočet starověkých artefaktů. Ojedinělým je například chrámový komplex Karnak a Údolí králů. Mnoho turistů se také vydává na výlet do pouště. Sahara je v tomto případě velmi oblíbeným návštěvním místem, které si můžete zpříjemnit jízdou na velbloudovi.

Budete-li si chtít z Egypta přivést suvenýr, pak je ideální variantou navštívit místní tržnice. Nemusíte se však bát, že byste nenakoupili. Nejrůznějšími stánky se to na tržnicích jen hemží a místní obchodníci jsou ke smlouvání svolní, proto prvotní cena vašeho suvenýru není nikdy konečná.

Doprava

Nejčastějším dopravním prostředkem, jak se dopravit do Egypta, je letadlo. Téměř většina návštěvníků této země, tak využije tuto nejrychlejší variantu. Letadlem však můžete cestovat i po Egyptě. Jedná se o nejbezpečnější a nejrychlejší možnost, jak se dostat na určené místo.

Avšak nejlevnější dopravou po Egyptě je zaručeně autobusová doprava. Ovšem co se kvality týká, ta bohužel není nikterak valná. Autobusy jsou staré, nepohodlné a často porouchané. Žádnou zvláštností není ani převoz nejrůznějších zvířat. Často se vám tak může stát, že vaším spolucestujícím bude třeba koza. Budete-li však cestovat mezi velkými městy, pak zajisté narazíte i na luxusnější autobusy, které jsou opatřeny například klimatizací či občerstvením. Levnou alternativou jsou také vlaky, ve kterých si pak můžete sami zvolit, zda budete cestovat první či druhou třídou.

Nejspolehlivější variantou, jak se po Egyptě dopravovat, je však taxi. Nejste-li znalí místních poměrů nebo není arabština vaším druhým rodným jazykem, pak se využití taxi služby zajisté vyplatí. Pokud však přeci jen preferujete větší volnost, potom vás jistě potěší fakt, že i v severní Africe je možnost zapůjčení osobního automobilu. Ovšem co se bezpečnosti týká, často je tato varianta nedoporučována. Důležité je mít na paměti, že Egypt není zcela přívětivým státem pro turisty, kteří se rádi vydávají cestovat na vlastní pěst.

X